uk
Джорджина Говелл

Королева пустелі

Avise-me quando o livro for adicionado
Para ler este livro carregue o arquivo EPUB ou FB2 no Bookmate. Como carrego um livro?
«Сьогоднішній ранок минув доволі продуктивно — я проклала південну межу кордону Іраку», — так писала в одному зі своїх листів до батька героїня роману Джорджини Говелл. І це не вигадка, і не перебільшення… Ці слова належать Ґертруді Белл — британській письменниці, мандрівниці й дослідниці початку ХХ ст., археологу і картографу. Саме її рука малювала кордони між новітніми Іраком, Сирією, Палестиною, Йорданом, Саудівською Аравією.

Великі статки і високий статус родини пророкували Ґертруді благополучне світське життя, та вона обрала інший шлях… Першою з європейців перетнула Сирійську пустелю, об’їздивши на спині верблюда всі куточки Месопотамії. Організувала перші вибори в Іраку, долучившись до створення його конституції. Дослідила культуру і звичаї бедуїнів Близького Сходу й заснувала в Багдаді Національний музей. І про все це ми дізнаємося з її щоденників і численних листів, фрагменти яких Дж. Говелл наводить у романі.

Книга розповідає про жінку-легенду Ґертруду Белл — британську розвідницю і водночас довірену особу багатьох аравійських шейхів, які нарекли її Хатун — Королева.
Este livro está indisponível
685 páginas impressas
Já leu? O que achou?
👍👎

Impressões

  • Sasha Stupakovskacompartilhou uma impressãohá 6 anos
    👍Vale a leitura
    💡Aprendi Muito
    💧Sentimental

    Книга досить складно читається, оскільки у ній зібрано дуже багато деталей. Інколи від детальності описаного навіть стає нудно 🙄особливо, у першій половині, де розповідається про ранні етапи становлення особистості.
    Друга частина (умовно) - де героїня вже починає працювати на уряд Британії і долучається до формування Іраку значно цікавіша і легше читається.
    Цікаво буде лише тим, хто дуже любить історію (зокрема, Близького Сходу, Великої Британії) і цікавиться політичними процесами у Європі початку 20 століття.
    Хто хоче знати історію Гертруди в загальних рисах, краще подивитися фільм із Ніколь Кідман. 😉

  • Kachmar Evgeniacompartilhou uma impressãohá 3 anos
    👍Vale a leitura

Citações

  • Sasha Stupakovskafez uma citaçãohá 6 anos
    «В одному Палестина мала б бути вдячна балфурській декларації: країна знайшла себе завдяки протистоянню. Національна самосвідомість зросла шаленими темпами... Гостра жага до освіти, яка проявлялася по всій території, була викликана заздрісним бажанням бути з євреями на одному рівні».
  • Sasha Stupakovskafez uma citaçãohá 6 anos
    Фейсал дещо презирливо ставився до палестинців, яких вважав сумнівними арабами, до того ж був сильно завантажений власними проблемами, тож вони з Вейцманом якось туманно дійшли згоди, що «земля велика, і її вистачить для всіх». Фейсал передбачав вигідне майбутнє для палестинських арабів у випадку партнерства з єврейськими іммігрантами
  • Sasha Stupakovskafez uma citaçãohá 6 anos
    Світ був страшенно виснажений і стояв на порозі масштабної пандемії грипу, яка спершу спалахнула в Європі. Хвороба забере життя двадцяти семи мільйонів ослаблених людей — удвічі більше, ніж сама війна. Однією з перших жертв став сер Марк Сайкс, який помер під час конференції. Варто зауважити, що саме всі ці відомі й не дуже персони, повертаючись з конференції на свої батьківщини, могли рознести світом страшний вірус.

Nas estantes

fb2epub
Arraste e solte seus arquivos (não mais do que 5 por vez)