bookmate game
uk
Livros
Сергей Плохий

Козацький міф

Новинка вiд професора Гарварду, автора книжки «Брама Європи», лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка.

Книжка, яка розкриває секрети історії українського козацтва.

У своїй праці Сергій Плохій розгадує таємницю легендарної «Історії русів». Цей текст називають одним з найважливіших і найвідоміших у модерній українській історії. Але попри це «Історія русів» мала всі ознаки національної містифікації. Сергій Плохій намагається сягнути самої суті тексту, не тільки з’ясувати, хто був його автором, а й пояснити внутрішню логіку і мету цієї історичної пам’ятки. Досліджуючи історію відкриття та публікації «Історії русів», автор звертається до епохи українського козацтва з початку XVI до початку XIX століття, шукаючи зв’язок між історією, міфом і націєтворенням від наполеонівських часів до наших днів.

Сергій Плохій — професор історії й директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, один із провідних фахівців з історії Східної Європи, член наукової ради «Українського історичного журналу». Автор дев’яти книжок, зокрема бестселерів «Брама Європи», «Остання імперія» та «Убивство у Мюнхені. По червоному сліду».
546 páginas impressas
Publicação original
2019
Ano da publicação
2019
Já leu? O que achou?
👍👎

Impressões

  • Anton Sopigacompartilhou uma impressãohá 9 meses
    👍Vale a leitura
    🔮Segredos Obscuros
    💡Aprendi Muito
    🎯Vale a pena
    💞Amoroso

  • maryandbookscompartilhou uma impressãohá 2 anos
    👍Vale a leitura

Citações

  • ЛАВРЕНОВА АЛЕВТИНАfez uma citaçãomês passado
    Там він заснував перший український політичний журнал і заклав основи українського соціалістичного руху.

    Драгоманов

  • ЛАВРЕНОВА АЛЕВТИНАfez uma citaçãomês passado
    Подібно до Кондратія Рилєєва, Шевченко сприйняв «Історію русів» як маніфест свободи, але знайшов там і те, чого Рилєєв не побачив: заклик до боротьби з гнобителями українського народу — російськими царями й дворянами.
  • ЛАВРЕНОВА АЛЕВТИНАfez uma citaçãomês passado
    Водночас Гоголь вважав Малоросію частиною «Росії» та час від часу вживав терміни «Росія» і «Великоросія» синонімічно. Тому твори Гоголя відкриті для різних інтерпретацій, коли постає питання, який саме смисл він вкладав у поняття «російський»73.

Nas estantes

fb2epub
Arraste e solte seus arquivos (não mais do que 5 por vez)