bookmate game

Остап Вишня

Справжнє ім’я — Павло Михайлович Губенко. Народився 13 листопада 1889р. у с. Грунь. Закінчив двокласну Заньковецьку школу і Київську військово-фельдшерську школу. Працював фельдшером у Київській залізничній лікарні. У 1917 р. вступив на історико-філологічний факультет Київського університету. У 1919р. за підписом Павло Грунський опубліковано перший сатиричний твір (фейлетон) «Демократичні реформи Денікіна». Працював у «Селянській правді» та у журналі «Червоний перець». 1921р. — усмішка «Чудака, їй-богу» — вперше під підписом Остап Вишня. Став основоположником жанру усмішки. Після розпуску ВАПЛІТЕ стає одним з організаторів «Політфронту». У 1933р. його заарештували і звинуватили у тероризмі і контрреволюційній діяльності. 1933–1943р. — був на засланні в Ухто-Печорському таборі. 1944р. — перший твір після заслання «Зенітка». Працював у журналі «Перець». У 1955р. його реабілітовано. 28 вересня 1956р. помер. Відомий такими творами як «Чукрен» та «Чухраїнці», «Моя автобіографія», цикл «Мисливські усмішки» та інші.
years of life: 13 novembro 1889 28 setembro 1956

Citações

OlgaBondarenko17fez uma citaçãohá 2 anos
— Держава!?!
Скілько з-за цього слова загублено молодого та чудового! Скілько зіпсовано нервів!
Дар’я Сорокаfez uma citaçãohá 2 anos
Коли до цього ще додати порожній здебільша шлунок, прекрасний апетит, гарячу кров, хоч і без відповідного числа червоних кров’яних кульок, то внутрішній вигляд письменників уже можна собі уявити добре.
Дар’я Сорокаfez uma citaçãohá 2 anos
— І не буде вже села?..
— І не буде… Ні! Як — не буде? Буде! Не плачте… Ми село урбанізуватимемо, а місто селозуватимемо… Тоді так воно й вийде: де тепер місто, там буде село, а де тепер село, там буде місто! Згода?
— Згода! Згода!
— Так-от, хлопці, й поділяйсь! Одні хай будуть урбанізатори села, а другі — селозатори міста. От, Коляда, Крашаниця, Голота, Сенченко, Копиленко, Вражливий, Донченко і ще дехто там хай урбанізують, а Шевченко, Панів, Панч, Кириленко, Коваленко, Муринець — ті селозуватимуть… Оце наша й платформа. А ідеологія пролетарсько-селянська. У нас конструктуватимемо, а в їх, у панів, деструктуватимемо. А форма і зміст — синтеза. І того трошки, й того трошки. Щоб не зариватися. Повагом. Встигнемо, мовляв, з козами на торг… Ми не авто — ми «Плуг»… А як хто хоче з «оранки» додому на аероплані — лети… Потому — урбанізація… А так, щоб зовсім тільки те й робить, щоб на ковадлі цокать, на авто гудіти — іти в «Гарт». До Блакитного й Коряка. Потому селозація… Згода?

Impressões

anhubenyacompartilhou uma impressãohá 3 meses
🔮Segredos Obscuros
💡Aprendi Muito
🎯Vale a pena
😄RSRS
👍Vale a leitura
🐼Fofinho

  • Остап Вишня
    Сом
    • 129
    • 47
    • 14
    • 5
    uk
    Livros
  • Татьяна Белоусcompartilhou uma impressãoano passado
    🔮Segredos Obscuros
    💡Aprendi Muito
    😄RSRS
    👍Vale a leitura

  • Остап Вишня
    Сом
    • 129
    • 47
    • 14
    • 5
    uk
    Livros
  • artamonenkoirynacompartilhou uma impressãoano passado
    🔮Segredos Obscuros
    💡Aprendi Muito
    🎯Vale a pena
    🌴Livro de Praia
    😄RSRS
    👍Vale a leitura
    🐼Fofinho

    fb2epub
    Arraste e solte seus arquivos (não mais do que 5 por vez)